Aktualności

Festiwal Twórczości Religijnej ,,Radość Tworzenia” – Święci i Błogosławieni

Wójt Gminy Radecznica, Gminne Centrum Kultury, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Radecznicy ,,Stąd Jesteśmy”, Klasztor OO. Bernardynów, Rada Sołecka Wsi Radecznica oraz Lokalna Grupa Działania ,,Ziemia Biłgorajska" zapraszają na Festiwal Twórczości Religijnej ,,Radość Tworzenia” – Święci i Błogosławieni, który odbędzie się 13 sierpnia 2017 roku w Radecznicy.

 

Więcej 668 odsłon

LGD ,,Ziemia Biłgorajska" w Radiu Lublin

24 lipca 2017 na terenie LGD ,,Ziemia Biłgorajska" odbyło się  nagranie  do reportażu Pani Czesławy Borowik ,,Kalejdoskop Regionalny" emitowanego w sobotę 29.07.2017 r. na antenie Radia Lublin.

Więcej 779 odsłon

Gminne Święto Sportu ,,Tereszpol 2017" - relacja

23 lipca 2017 na Stadionie w Tereszpolu - Zaorendzie odbyło się Gminne Święto Sportu. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Tereszpol, Gminny Klub Sportowy ,,Orzeł Tereszpol" oraz Lokalna Grupa Działania ,,Ziemia Biłgorajska".

Więcej 1056 odsłon

Gminne Święto Sportu ,,Tereszpol 2017"

Wójt Gminy Tereszpol, Gminny Klub Sportowy Orzeł Tereszpol oraz Lokalna Grupa Działania ,,Ziemia Biłgorajska" zapraszają na Gminne Święto Sportu ,,Tereszpol 2017".

Więcej 834 odsłony

Dzień Miodu i Pieroga w Biszczy

9 lipca 2017 r. w gminie Biszcza zapachniało miodem i pierogiem gryczanym. To wszystko za sprawą imprezy „Dzień Miodu i Pieroga”, promującej produkty regionalne gminy. Uroczystość ta o charakterze interdyscyplinarnym, łączy  w sobie  promocję tradycyjnych produktów takich jak miód i kasza gryczana oraz wypieków na ich bazie, z występami zespołów regionalnych.

Więcej 1192 odsłony

640 - lecie Goraja - Festyn Rodzinny - relacja

9 lipca 2017 roku w Zasatwiu k/ Goraja odbył się Festyn Rodzinny z okazji 640- lecia Goraja. Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Goraju, Wójt Gminy Goraj, Zespół Szkół w Goraju, Urząd Gminy Goraj, jednostki OSP Gminy Goraj i firma Adamex. Współorganizatorami również byli: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Lokalna Grupa Działania „Ziemia Biłgorajska”, która ufundowała gadżety i nagrody oraz Model Opakowania, który ufundował tekturowe przedmioty w kształcie tarcz, mieczy i koron.

Więcej 1060 odsłon

Gmina Biłgoraj
Gmina Frampol
Gmina Tarnogród
Gmina Biszcza
Gmina Aleksandrów
Gmina Goraj
Gmina Łukowa
Gmina Obsza
Gmina Księżpol
Gmina Turobin
Gmina Potok Górny
Gmina Radecznica
Gmina Tereszpol

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Publikacja opracowana przez LGD "Ziemia Biłgorajska", Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi