Gminne Święto Sportu ,,Tereszpol 2017" - relacja

FOT_1695

Impreza rozpoczęła się o godz. 14.30 zapisami do turniejów i konkursów sportowych oraz do turnieju piłkarskiego sołectw o Puchar Wójta Gminy Tereszpol i III Tereszpolskiego Biegu Rodzinnego.

Gminne Święto Sportu otworzyli Wójt Gminy Tereszpol Pan Jacek Pawluk i Prezes GKS Orzeł Tereszpl Pan Adam Olszta życząc drużynom i zawodnikom sportowych sukcesów a zgromadzonym mieszkańcom Gminy Tereszpol mocnych sportowych wrażeń oraz dobrej zabawy.

O godz. 15.15 wyruszyli na 2 km trasę  uczestnicy III Tereszpolskiego Biegu Rodzinnego. W biegu liczyło się przede wszystkim uczestnictwo a nie zajęte miejsce. Na mecie wszyscy biegacze, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale a pięciu z nich wybranych w drodze losowania nagrodzonych zostało nagrodami rzeczowymi.

Do turnieju piłkarskiego sołectw o Puchar Wójta Gminy Tereszpol zgłosiły się cztery sołectwa: Lipowiec, Tereszpol-Zaorenda, Tereszpol-Zygmunty i Szozdy. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Mecze trwające 2 x 10 min. rozgrywano na boisku ze sztucznej trawy. Turniej zakończono podczas padającego deszczu około godz. 19.15. Zwyciężyła drużyna sołectwa Szozdy zdobywając Puchar Wójta Gminy Tereszpol. Drużyna z Szozdów pokonała wszystkich rywali, drugie miejsce zajęła drużyna Tereszpola-Zaorendy z dwoma zwycięstwami, trzecie miejsce zajęła drużyna Tereszpola-Zygmuntów z jednym zwycięstwem a IV miejsce drużyna Lipowca bez zwycięstw. Wszystkie drużyny za udział w turnieju otrzymały dyplomy i piłki nożne. Przyznano też dyplomy i nagrody indywidualne w postaci toreb sportowych(na sprzęt piłkarski) najlepszemu zawodnikowi turnieju Piotrowi Mazurkowi(Sołectwo Szozdy), najlepszemu bramkarzowi Pawłowi Brodziakow(Sołectwo Tereszpol-Zaorenda), i oraz najlepszemu strzelcowi turnieju Łukaszowi Kwiatkowskiemu(Sołectwo Szozdy).

Równolegle z głównym turniejem piłkarskim odbywał się turniej piłki nożnej drużyn złożonych z uczniów tereszpolskich szkół. W turnieju wzięły udział trzy drużyny: Jezioraki, Czorty z Tereszpola i Maluchy. Zwyciężyła drużyna Czortów z Tereszpola przed drużyną Jezioraków i drużyną Maluchów. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc otrzymali piłki nożne a wszystkie drużyny dyplomy.

Na innych arenach sportowych członkowie klubu i pracownicy gminy organizowali zaplanowane konkursy sportowe takie jak: biegi w workach, rzuty kółkami do celu, biegi na krótkim dystansie(60m). Wszystkie w/w konkurencje odbywały się w czterech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat oraz powyżej 16 lat i startowali w nich chłopcy i dziewczynki. Trzy pierwsze osoby w każdej konkurencji i w każdej kategorii wiekowej wyróżniono dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pozostałych uczestników częstowano lizakami(nagrody pocieszenia).

Zrealizowano również indywidualne konkursy piłkarskie: żonglerka piłką i strzały do bramki. I tak w konkursie żonglerki piłką zwyciężył trampkarz GKS Orzeł Bartłomiej Litwin podbijając piłkę 522 razy. Były oczywiście w obu konkursach dyplomy i nagrody rzeczowe.

Udany był również turniej siłaczy. W podnoszeniu ciężarka(waga ok. 20 kg) zwyciężył Łukasz Kozerak(33 razy) a w przeciąganiu liny drużyna zorganizowana przez Pana Wujca z Terszpola-Zaorendy. Tu  również dyplomami i nagrodami rzeczowymi uhonorowano zdobywców trzech pierwszych miejsc.

Trzeba przyznać, że padający od godz. 17.00 z niewielkimi przerwami deszcz utrudnił realizację programu ale nie przeszkodził w dobrej zabawie, którą od godz 21.00 do północy prowadził zespół EXTRA MOCNI DJ SKR.

Współorganizatorem Gminnego Święta Sportu "Tereszpol 2017" była Lokalna Grupa Działania „Ziemia Biłgorajska”, która ufundowała nagrody i sprzęt (lina, ciężarek oraz kółka) niezbędny do przeprowadzenia niektórych konkursów sportowych.