Aktualności

Partyzancka Mapa Puszczy Solskiej - część II

Powstała kolejna część Partyzanckiej Mapy Puszczy Solskiej, która tym razem obejmuje tereny lasów józefowskich. Na mapie zaznaczone są m.in. miejsca placówek partyzanckich, akcji dywersyjnych, bitew i potyczek, pacyfikacji, schronów ludności cywilnej, a także lokacje związane z tragiczną akcją Sturmwind II w czerwcu 1944 r. – przemarsz zgrupowania AK-BCh z lasów tereszpolskich pod Osuchy oraz miejsca przebić nad Sopotem podczas bitwy pod Osuchami. Mapa zawiera także istniejące szlaki turystyczne – piesze i rowerowe.

Więcej 45 odsłon

Wyjazd Studyjny - rekrutacja

Lokalna Grupa Działania ,,Ziemia Biłgorajska" organizuje wyjazd studyjny na Podlasie i Litwę w dniach 24-27 kwietnia 2018 roku.

 

Więcej 106 odsłon

Warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu dzieci w Soli

W dniu 6 kwietnia 2018 r. w remizie OSP w Soli odbyły się pilotażowe Warsztaty Kulinarne o zdrowym żywieniu dzieci, przeznaczone dla rodziców. Spotkanie zorganizowała Lokalna Grupa Działania „Ziemia Biłgorajska” we współpracy ze Stowarzyszeniem Razem Łatwiej w Zakątku Ziemi Biłgorajskiej oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Soli. Warsztaty poprowadziła Oksana Marczak z firmy Wkręceni w Zdrowie. 

Więcej 27 odsłon

Turnieje w piłce nożnej halowej „o Puchar Burmistrza Frampola”

Od 10 grudnia 2017 r. do 4 marca 2018 r. Klub Sportowy „Włókniarz” Frampol zorganizował i przeprowadził 11 turniejów piłki nożnej halowej w różnych kategoriach wiekowych, które odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu. Współorganizatorem projektu była Lokalna Grupa Działania „Ziemia Biłgorajska”.

Więcej 56 odsłon

Warsztaty wykonywania palm i ozdób wielkanocnych w Soli

Lokalna Grupa Działania "Ziemia Biłgorajska" była współorganizatorem dwudniowych warsztatów wykonywania palm i ozdób wielkanocnych, które odbyły się w dniach 16 i 23 marca w Soli. 

Więcej 142 odsłony

Nabory wniosków- ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2/2018

LGD ,,Ziemia Biłgorajska” informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Więcej 325 odsłon

Gmina Biłgoraj
Gmina Frampol
Gmina Tarnogród
Gmina Biszcza
Gmina Aleksandrów
Gmina Goraj
Gmina Łukowa
Gmina Obsza
Gmina Księżpol
Gmina Turobin
Gmina Potok Górny
Gmina Radecznica
Gmina Tereszpol

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Publikacja opracowana przez LGD "Ziemia Biłgorajska", Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi