Wieczór Muzyczny i warsztaty rękodzieła w Radecznicy

war1

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego "Stąd Jesteśmy" przy wsparciu finansowym LGD "Ziemia Biłgorajska" zorganizowało w Radecznicy Wieczór Muzyczny z okazji Dania Kobiet oraz dwa warsztaty rękodzieła. 

Wieczór Muzyczny z okazji Dnia Kobiet odbył się w dniu 9 marca 2019 r. Na imprezie zjawiło się 120 pań i panów. Na scenie pojawiły się lokalne zespoły muzyczne m.in. grupa wokalna Akord działająca przy GCK w Radecznicy, zespół śpiewaczy Zaburzanki z kapelą oraz chór męski Klucz z Majdanu Starego. Goście mogli obejrzeć reportaż nagrany w 2015 roku, prezentujący dorobek mieszkanki Zaburza Pani Stefanii Krukowskiej. Bohaterka reportażu od ponad 40 lat aktywizuje lokalną społeczność, zachęca kobiety wiejskie do działania i jest inicjatorką wielu korzystnych zmian w swojej miejscowości.

Wydarzeniami towarzyszącymi były różnorakie wystawy. Rękodzieło zaprezentowały lokane twórczynie, rzeźby w drewnie i węglu pokazał emerytowany górnik Pan Stanisław Lipiec a piękne olejne obrazy to dzieła Pawła Piotraka, pasjonata,malarza i ogrodnika. Zaprezentowalismy także prace pań, które uczestniczyły w warsztatach fotograficznych. Wszystkim gościom zapewniono poczęstunek, ciasta i napoje. 


Warsztaty rękodzieła prowadziła  Agata Piwko z firmy "Agaart". Pierwszy warsztat o tematyce "Ponczo z filcowanymi aplikacjami" odbył się 20 marca 2019, z kolei drugi warsztat o tematyce "Malowanie ikon" lub "Tancerka z powertexu" (do wyboru) został zorganizowany 30 marca 2019 r. Obydwa warsztaty były w ocenie uczestniczek wartościowe, a Panie zdecydowanie postawiły na jakość nie na ilość.  35 pań stworzyło prace, które nie znikną w szufladzie. 
 

Gmina Biłgoraj
Gmina Frampol
Gmina Tarnogród
Gmina Biszcza
Gmina Aleksandrów
Gmina Goraj
Gmina Łukowa
Gmina Obsza
Gmina Księżpol
Gmina Turobin
Gmina Potok Górny
Gmina Radecznica
Gmina Tereszpol

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Publikacja opracowana przez LGD "Ziemia Biłgorajska", Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi