Warsztaty kulinarne w Korytkowie Dużym

GOK_0015

10 listopada w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Korytkowie Dużym odbyły się warsztaty kulinarne, w których wzięli udział mieszkańcy Korytkowa Dużego. Warsztaty rozpoczęły się przedstawieniem przepisów potraw jakie będą przygotowane oraz przygotowaniem produktów do dalszej obróbki. Podczas warsztatów zostały wykonane następujące potrawy: bigos staropolski, pierogi z serem, kapustą i grzybami oraz mięsem a także dwie sałatki: grecka i z selera naciowego z dodatkiem żurawiny i słonecznika. Produkty, które zostały wykorzystane do przyrządzenia potraw pochodziły od lokalnych rolników.

Potrawy, które zostały wykonane w ramach warsztatów mogli skosztować uczestnicy XXII Jesiennej Biesiady Kulturalnej. Organizatorem warsztatów była Ochotnicza Straż Pożarna w Korytkowie Dużym dzięki współfinansowaniu Lokalnej Grupy Działania „ Ziemia Biłgorajska”.

Gmina Biłgoraj
Gmina Frampol
Gmina Tarnogród
Gmina Biszcza
Gmina Aleksandrów
Gmina Goraj
Gmina Łukowa
Gmina Obsza
Gmina Księżpol
Gmina Turobin
Gmina Potok Górny
Gmina Radecznica
Gmina Tereszpol

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Publikacja opracowana przez LGD "Ziemia Biłgorajska", Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi