Warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu dzieci w Soli

DSC_0098

W dniu 6 kwietnia 2018 r. w remizie OSP w Soli odbyły się pilotażowe Warsztaty Kulinarne o zdrowym żywieniu dzieci, przeznaczone dla rodziców. Spotkanie zorganizowała Lokalna Grupa Działania „Ziemia Biłgorajska” we współpracy ze Stowarzyszeniem Razem Łatwiej w Zakątku Ziemi Biłgorajskiej oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Soli. Warsztaty poprowadziła Oksana Marczak z firmy Wkręceni w Zdrowie.

Przybyli na spotkanie goście mogli dowiedzieć się wielu przydatnych informacji o zdrowym żywieniu zarówno dzieci, jak i osób starszych. Prowadząca zaprezentowała m.in. porady jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw oraz jak wychować małego smakosza. Zebrani dowiedzieli się także dlaczego w swojej diecie warto ograniczyć cukier.

W części warsztatowej uczestnicy przygotowali zdrowe przekąski, koktajle i słodycze bez sztucznych dodatków cukru i utwardzanych tłuszczów. Po wspólnej degustacji goście otrzymali przepisy na zdrowe dania, które będą wykorzystywali w domach.

Gmina Biłgoraj
Gmina Frampol
Gmina Tarnogród
Gmina Biszcza
Gmina Aleksandrów
Gmina Goraj
Gmina Łukowa
Gmina Obsza
Gmina Księżpol
Gmina Turobin
Gmina Potok Górny
Gmina Radecznica
Gmina Tereszpol

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Publikacja opracowana przez LGD "Ziemia Biłgorajska", Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi