Promocja gminy Frampol i integracja społeczna

SAM_8764

Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku oraz Klub Aktywnych Mieszkańców Gminy Trzebieszów zwróciły się z prośbą do Dyrekcji MGOK we Frampolu z prośbą o pomoc          
w nawiązaniu kontaktu z seniorami z Frampola.

Realizują oni projekt polegający na wymianie doświadczeń kulturalnych z grupami                  
o podobnym profilu działania.

Na 14 września 2017 r. Klub Seniora z Frampola "Kwiaty Jesieni" zaprosił 33 -osobową grupę mieszkańców gminy Trzebieszów. Do realizacji spotkania włączyły się: Lokalna Grupa Działania "Ziemia Biłgorajska" i Gmina Frampol, którzy sfinansowali m.in. z prospekty
o regionie które zostały wręczone każdemu gościowi.

Bezpośrednio po przyjeździe goście zwiedzali miasto Frampol po którym oprowadzał regionalista Pan Andrzej Burlewicz.

Dalsza część pobytu Trzebieszan odbywała się w MGOK we Frampolu.

Przybyłych przywitał Dyrektor MGOK we Frampolu  Kazimierz Oszust.

1. Sekretarza Gminy Trzebieszów  Pana Sławomira Smolaka
2. Redaktora gazety Wspólnoty Łukowskiej Panią Martę Karwowską
3. Przewodniczącą  Klubu Aktywnych Mieszkańców Gminy Trzebieszów P Marię Chromińską.
4. Instruktora Gminnego Ośrodka Kultury w Trzebieszowie opiekująca się Seniorami Panią Elżbietę Łukowską. 
5. Seniorów z Trzebieszowa.

 Obecni na spotkaniu Gospodarze to:  

1.  Burmistrz Frampola Pan Tadeusz . Niedźwiecki.
2.  Przewodniczący Rady Miejskiej we Frampolu Pan Wojciech Kowalik.
3.  Instruktor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu opiekująca się Klubem Seniorów „Kwiaty Jesieni” we Frampolu Pani Ludwika Dolina.
4. Prezes  Klubu Seniora „Kwiaty Jesieni” we Frampolu Pani  Zofia Dubiel, która po przywitaniu gości opowiedziała o tradycjach naszego regionu, historii i kultury rzemieślniczej, której odpowiednikiem była mała wystawka zorganizowana w sali, plansze ze zdjęciami pn. 'Frampol stary i nowy", wspomniała o poetach ludowych działających w regionie których tomiki znajdowały się na wystawie.

Następnie głos zabrał Burmistrz Frampola T. Niedźwiecki. Mówił  o inwestycjach we Frampolu tych niedawnych i tych które są w realizacji oraz przedstawił  plany na najbliższą przyszłość. Prezes Klubu Aktywnych Mieszkańców z Trzebieszowa   Pani Maria Chromińską przedstawiła pracę Klubu i plany działalności Klubu na przyszłość.

Najdłużej opowiadał o gminie Sekretarz Gminy Trzebieszów Pan Sławomir Smolak Podkreślał aktywność mieszkańców swojej gminy i plany jakie są jeszcze do zrealizowania w tym środowisku.

Po  obiedzie rozpoczęła się część artystyczna. Grupa teatralna z Frampola przedstawiła dwa skecze, wystąpił też Chór Seniora z Gminy Frampol. Zaprezentowali się również  goście.    Znana naszym teatromanom z Przeglądów w Kąkolewnicy grupa teatralna "Zaścianek"  z Trzebieszowa  przedstawiła kilka krótkich inscenizacji. Gości częstowano typowymi potrawami regionalnymi: pierogiem biłgorajskim, cebularzem, pączkiem frampolskim i regionalnymi nalewkami. Spotkanie skończyło się w godzinach popołudniowych po hucznych tańcach i wspólnych śpiewach.

Rewizyta mieszkańców Gminy Frampol w Trzebieszowie planowana jest w miesiącu listopadzie 2017r.

 

Zobacz również

Nabory wniosków- ogłoszenia

Ogłoszenie nr 3/2018

  • Ponad 3 tygodnie temu, 2018-08-27
  • 148 odsłon
Gmina Biłgoraj
Gmina Frampol
Gmina Tarnogród
Gmina Biszcza
Gmina Aleksandrów
Gmina Goraj
Gmina Łukowa
Gmina Obsza
Gmina Księżpol
Gmina Turobin
Gmina Potok Górny
Gmina Radecznica
Gmina Tereszpol

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Publikacja opracowana przez LGD "Ziemia Biłgorajska", Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi