O innowacyjnym pszczelarstwie rozmawiano w Biszczy

20180227_101829

Pszczelarze zrzeszeni w Kołach Pszczelarskich z powiatu biłgorajskiego, zaproszeni przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Biłgoraju  oraz Lokalną Grupę Działania „Ziemia Biłgorajska”, uczestniczyli w kolejnym już szkoleniu na temat prowadzenia gospodarki pasiecznej. Tym razem spotkanie odbyło się w Sali Konferencyjnej rodzinnej pasieki „Barć” Włodzimierza Cyca w Biszczy w dniu 27 lutego 2018 r.

Szkolenie jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem pszczelarzy, zapewne ze względu na interesujące zagadnienia poruszane przez wykładowców. Henryk Skowron, główny specjalista ds. pszczelarstwa LODR w Końskowoli omówił możliwości wdrażana innowacji w  pszczelarstwie. Wiele uwagi poświecił zagadnieniom wymiany matek oraz marketingu  miodu  i produktów  pszczelich. Waldemar Sawastynowicz, Dyrektor Biura Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Biłgorajska”, w swojej prezentacji nawiązał do bogatych tradycji pszczelarskich i bartniczych na Biłgorajszczyźnie, a także oferował wsparcie w rejestracji miodów jako produkty regionalne.

W przerwie uczestnicy szkolenia obejrzeli mini skansen pszczelarski oraz zapoznali się z działalnością i ofertą handlową firmy „Barć”. Szkolenie zakończyło się konkursem wiedzy z zakresu BHP w rolnictwie z nagrodami ufundowanymi przez Placówkę Terenowa KRUS w Biłgoraju.

Zobacz również

Nabory wniosków- ogłoszenia

Ogłoszenie nr 1/2019

  • 3 miesiące temu, 2019-09-18
  • 526 odsłon
Gmina Biłgoraj
Gmina Frampol
Gmina Tarnogród
Gmina Biszcza
Gmina Aleksandrów
Gmina Goraj
Gmina Łukowa
Gmina Obsza
Gmina Księżpol
Gmina Turobin
Gmina Potok Górny
Gmina Radecznica
Gmina Tereszpol

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Publikacja opracowana przez LGD "Ziemia Biłgorajska", Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi