„Mam Talent Markowicze 2017”

_IGP7190

W dniu 24 września 2017 r. w urokliwej scenerii obok Świetlicy Wiejskiej i Przedszkola Samorządowego w Markowiczach miało miejsce niezwykłe wydarzenie  artystyczne, zorganizowane przez Klub Seniora „ Malwa”  w Markowiczach  - „Mam Talent  Markowicze 2017”.

Organizatorki imprezy dzięki swej kreatywności i sprawności organizacyjnej zapełniły w tym dniu plac imprezy  wszystkimi  komu w duszy gra muzyka, śpiew, taniec, teatr, recytacja, malarstwo, rękodzieło artystyczne, fotografia, sport, miłość do tradycji, oraz chęć sprawienia radości innym.

Z założenia nikt nie oceniał talentu wykonawców, bo głównym celem imprezy była prezentacja, integracja, wymiana doświadczeń, promocja i motywowanie do rozwijania swoich pasji.

            W trwającym bez mała 5 godzinnym bloku artystycznym z udziałem wykonawców w przedziale wiekowym od przedszkola do seniora, swój talent zarówno zespołowo jak też  indywidualnie - zaprezentowały :

-   dzieci z Przedszkola Samorządowego w Markowiczach

-   uczniowie ze Szkoły Podstawowej -  w Majdanie Starym, Księżpola  i Rakówki

-   zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie

-   zespół wokalny „Konwalia „ z Księżpola

-   zespół wokalny  „Malwa „ z Markowicz

-   zespół muzyczny „VABANK”.

Ukoronowaniem prezentacji artystycznych był pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy posiadających międzynarodową klasę taneczną „S” Finalistów Mistrzostw Polski oraz  Polish Open  Championships -  Marcina Gorczyca i Marii Grasza,  Karola Jesionek i Sylwi Gorczyca.

Ogółem  w prezentacji artystycznej udział wzięło 120 wykonawców.

Koncertowi talentów towarzyszył mecz piłki nożnej o „Puchar Wójta” z udziałem szkolnego zespołu sportowego z Księżpola i Rakówki, plener malarski z udziałem najmłodszych uczestników imprezy, wystawy rękodzieła artystycznego obfitującego w niezliczone ilości kwiatów z bibuły i surowców naturalnych, ozdób wielkanocnych i bożonarodzeniowych, stroików weselnych oraz urokliwych lalek przygotowanych przez Panie z Klubu Seniora „Jabłoń” z Księżpola i Klubu Seniora „Malwa” w Markowiczach. Ogromnym zainteresowaniem  cieszyła  się ekspozycja (Markowicze na starej fotografii), oraz wystawa tradycyjnych narzędzi przygotowana przez właściciela eksponatów Pana Ireneusza Schaba. 

            Wszyscy wykonawcy programu „Mam Talent” uhonorowani zostali nagrodami w postaci medali, statuetek, pucharów -  z wygrawerowanym  logo imprezy „ Mam talent”.

Uczestnicy programu  „Mam Talent” zostali również nagrodzeni bukietami kwiatów wykonanymi podczas warsztatów Klubów Seniora oraz książkami, a następnie zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek.

            Impreza o zasięgu gminnym zorganizowana została dzięki finansowemu i rzeczowemu wsparciu Wójta Gminy Księżpol, Lokalnej Grupy Działania ,,Ziemia Biłgorajska”, Banku Spółdzielczego w Księżpolu, Nadleśnictwa Józefów oraz Piekarni Spustek w Księżpolu.

 

Zobacz również

Nabory wniosków- ogłoszenia

Ogłoszenie nr 3/2018

  • Ponad 3 tygodnie temu, 2018-08-27
  • 148 odsłon
Gmina Biłgoraj
Gmina Frampol
Gmina Tarnogród
Gmina Biszcza
Gmina Aleksandrów
Gmina Goraj
Gmina Łukowa
Gmina Obsza
Gmina Księżpol
Gmina Turobin
Gmina Potok Górny
Gmina Radecznica
Gmina Tereszpol

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Publikacja opracowana przez LGD "Ziemia Biłgorajska", Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi