Konkurs Dożynkowy w Babicach

DSC_7168

25 sierpnia 2019 roku w miejscowości Babice, w Gminie Obsza odbyły się doroczne Dożynki organizowane przez Gminę Obsza, Parafię Rzymsko- Katolicką p. w. WNMP w Łukowej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Obszy we współpracy ze Stowarzyszeniem ,,Przyjazna Wola". W czasie trwania uroczystości mieszkańcy gminy zaprezentowali korowód dożynkowy, podczas którego na specjalnie przygotowanych platformach przez gminne miejscowości przejechały grupy wieńcowe wraz z przedstawicielami każdego sołectwa, zaproszonymi gośćmi i orkiestrą dętą. Przygotowany korowód znacząco uatrakcyjnił tegoroczne Święto Plonów oraz przyczynił się do poprawy integracji społecznej. 

Podczas uroczystości odbył się Konkurs Dożynkowy w ramach którego zostały przyznane nagrody sfinasowane przez Lokalną Grupę Działania ,,Ziemia Biłgorajska".

Gmina Biłgoraj
Gmina Frampol
Gmina Tarnogród
Gmina Biszcza
Gmina Aleksandrów
Gmina Goraj
Gmina Łukowa
Gmina Obsza
Gmina Księżpol
Gmina Turobin
Gmina Potok Górny
Gmina Radecznica
Gmina Tereszpol

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Publikacja opracowana przez LGD "Ziemia Biłgorajska", Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi