Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek "Hej Kolęda, Kolęda" w Korchowie

DSC03378

Dnia 27 stycznia 2019r. Wójt Gminy Księżpol, Gminny Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Korchowa „Jedność Wsi” byli organizatorami Gminnego Koncertu Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda” w Remizie OSP w Korchowie Pierwszym. Wydarzenie dofinansowała Lokalna Grupa Działania "Ziemia Biłgorajska".

W wydarzeniu wzięło udział około 300 osób. Na wstępie wszystkich zebranych powitała dyrektor GOK-u Wanda Irena Łysa. Następnie głos zabrał Jarosław Piskorski, wójt gminy Księżpol. Życząc wszystkim zebranym pozytywnych doznań i zabawy do białego rana. Po wystąpieniach  rozpoczął się koncert, w którym wystąpiły następujące zespoły: Zespołu Muzycznego „Piano” z Korchowa, Zespołu Śpiewaczo-Obrzędowego z Majdanu Starego, Zespołu Ludowego z Majdanu Nowego, Zespołu Wokalnego „Harfa” z Rakówki, Zespołu Folkowego „Za Horyzontem” z Zawadki, Zespołu Muzycznego „Odnowa” z Rogali, Zespołu Muzycznego „Plejada” z Księżpola, Chóru Męskiego „Klucz” z Majdanu Starego, Zespołu Muzycznego „Konwalia” z Księżpola.

Po części artystycznej zebrani mogli skosztować wigilijnej kapusty przygotowanej przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Korchowa „Jedność Wsi” i gospodynie z Korchowa, pierogów z różnym nadzieniem, sałatek, a także wszelkiego rodzaju ciast i ciasteczek.

Gmina Biłgoraj
Gmina Frampol
Gmina Tarnogród
Gmina Biszcza
Gmina Aleksandrów
Gmina Goraj
Gmina Łukowa
Gmina Obsza
Gmina Księżpol
Gmina Turobin
Gmina Potok Górny
Gmina Radecznica
Gmina Tereszpol

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Publikacja opracowana przez LGD "Ziemia Biłgorajska", Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi