Dzień Dziecka w Pisklakach

received_205238791427062

W niedzielę 30.05.2021r. w Pisklakach odbył się Dzień Dziecka, którego wydarzenie współorganizowane było przez LGD "Ziemia Biłgorajska" i składało się z kilku etapów.

Pierwszym wydarzeniem był pokaz sprzętu i wozu strażackiego przez druhów z OSP Pisklaki. Podczas tego etapu można było usiąść w samochodzie, obejrzeć sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz dowiedzieć się różnych ciekawostek o pracy strażaków podczas różnych zdarzeń losowych. Był też wystawiony skuter wodny który znajduje się na wyposażeniu Rancza Pisklaki. Kolejnym etapem było malowanie twarzy różnymi wizerunkami zwierząt. Ta atrakcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci.
Studenckie Koło Naukowe z Rzeszowa pokazywało jak udzielać pomocy przedmedycznej w przypadkach zatrzymania krążenia u osób dorosłych, dzieci oraz niemowląt. Została przedstawiona instrukcja obsługi defibrylatora AED, ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, podstawy bandażowania a także schemat postępowania w przypadku zadławienia.
Podczas wydarzenia można było częstować się owocami oraz specjałami przygotowywanymi przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, m.in wypiekami, lodami oraz kiełbaskami z grilla. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się dmuchana zjeżdzalnia a także zabawy i konkurencje sportowe w których można było wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez sołtysa. Dzieci i dorośli mogli potańczyć przy muzyce Dj Tomka. Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie było bardzo udane.
 

Zobacz również

Aktualizacja Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023

  • 3 miesiące temu, 2021-03-09
  • 331 odsłon
Gmina Biłgoraj
Gmina Frampol
Gmina Tarnogród
Gmina Biszcza
Gmina Aleksandrów
Gmina Goraj
Gmina Łukowa
Gmina Obsza
Gmina Księżpol
Gmina Turobin
Gmina Potok Górny
Gmina Radecznica
Gmina Tereszpol

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Publikacja opracowana przez LGD "Ziemia Biłgorajska", Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi