Dożynki Gminno - Parafialne w Obszy i Woli Obszańskiej 2017

Dożynki Gminno - Parafialne w Obszy i Woli Obszańskiej 2017

3 września 2017 r. w Obszy i Woli Obszańskiej odbyły się doroczne Dożynki organizowane przez Gminę Obsza, Parafię Rzymsko-Katolicką p.w. WNMP w Obszy oraz Gminny Ośrodek Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem „Przyjazna Wola”. Dzięki wsparciu finansowemu Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Biłgorajska” w czasie trwania uroczystości udało się zorganizować i przeprowadzić konkursy oraz nagrodzić ich zwycięzców i uczestników. Konkursy oceniane były przez niezależną komisję, którą tworzyły:

- Ewa Maciocha – przewodnicząca Komisji Kultury Rady Powiatu Biłgorajskiego

- Celina Skromak – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju

Dożynki rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele w Obszy, po której delegacje wieńcowe przejechały na platformach do miejscowości Wola Obszańska, by tam uczestniczyć w festynie dożynkowym. Podczas korowodu odbył się pierwszy
z konkursów – na najciekawszą i najbardziej efektowną prezentację podczas korowodu dożynkowego.  W ocenie Komisji podczas przejazdu najlepiej zaprezentowała się grupa z Olchowca.

Podczas festynu zaplanowano różnego rodzaju występy artystyczne oraz kolejny konkurs, który polegał na prawidłowym rozpoznaniu i nazwaniu przedmiotów używanych w dawnej wsi. Spośród czworga uczestników najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie pani Leokadia Czerw z Woli Obszańskiej.

Przeprowadzone konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Obsza. Możliwość zdobycia cennych nagród sprawiła, że znacznie zwiększyło się zaangażowanie społeczności lokalnej w organizację i uatrakcyjnienie Gminno-Parafialnych Dożynek w Gminie Obsza.

Zobacz również

Nabory wniosków- ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2/2018/G

  • 2 miesiące temu, 2018-04-30
  • 416 odsłon
Nabory wniosków- ogłoszenia

Ogłoszenie nr 3/2018/G

  • 2 miesiące temu, 2018-04-30
  • 394 odsłony
Gmina Biłgoraj
Gmina Frampol
Gmina Tarnogród
Gmina Biszcza
Gmina Aleksandrów
Gmina Goraj
Gmina Łukowa
Gmina Obsza
Gmina Księżpol
Gmina Turobin
Gmina Potok Górny
Gmina Radecznica
Gmina Tereszpol

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Publikacja opracowana przez LGD "Ziemia Biłgorajska", Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi