Bukowskie Jagodzianki 2018

GOK_0614

22 lipca 2018 r. na placu przy remizie OSP w Bukowej odbyły się Bukowskie Jagodzianki. Jest to cykliczne wydarzenie, które aktywizuje i integruje Mieszkańców Bukowej w działaniu na rzecz społeczności lokalnej. W przygotowaniu imprezy swoje siły łączy Ochotnicza Straż Pożarna, Zespół śpiewaczo – obrzędowy „Jarzębina” i wielu innych niezrzeszonych mieszkańców Bukowej. W tym roku Bukowskie Jagodzianki połączone były ze świętem strażaków, czyli Jubileuszem 80 –lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowej i Nadaniem Sztandaru Jednostce.

Bukowskie Jagodzianki służą promocji tej pięknej, położonej wśród biłgorajskich lasów miejscowości oraz potraw przygotowanych na bazie runa leśnego, a zwłaszcza leśnych jagód.

Prezentacje sceniczne rozpoczął występ zespołu śpiewaczego „Jarzębina” z Bukowej i Jakuba Nizio. W Bukowej zagrała kapela podwórkowa „PAWLAKI”, koncertował zespół THE FREEBORN BROTHERS i zespoły TEX i MOTIF.

Dla dzieci przygotowano darmowy dmuchany plac zabaw i animacje, które poprowadziła Grupa Familijka porywając do wspólnych integracyjnych zabaw, nie tylko dzieci, ale też dorosłych uczestników wydarzenia i całe rodziny.

Rokrocznie dużą popularnością cieszy się konkurs kulinarny na przysmak jagodowy. W tym roku królowały oczywiście słodkie wypieki - ciasta i torciki oraz nalewki jagodowe. Pani Helena Szado – Oleksak, Teresa Kowal i Tadeusz Portka, jako komisja tego konkursu, mieli bardzo trudne zadanie, żeby wyłonić zwycięzców. Ostatecznie wszystkie przysmaki ulokowały się na czołowych miejscach i każda z pań biorących udział w konkursie otrzymała atrakcyjną nagrodę rzeczową.

Dzięki hojności sponsora, wyjątkowymi i niespotykanymi gdzie indziej atrakcjami, była możliwość przelotu helikopterem, czy wieczorny pokaz fajerwerków.

Badania cukru, cholesterolu i trójglicerydów we krwi oferowało Koło Diabetyków - Odział Terenowy w Biłgoraju.

Organizatorem Bukowskich Jagodzianek jest Wójt Gminy Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, OSP w Bukowej, Zespół śpiewaczo – obrzędowy „Jarzębina” z Bukowej i Mieszkańcy Bukowej. Impreza została dofinansowana przez Wójta Gminy Biłgoraj w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego oraz przez Lokalną Grupę Działania "Ziemia Biłgorajska".

Zobacz również

Nabory wniosków- ogłoszenia

Ogłoszenie nr 1/2019

  • 3 miesiące temu, 2019-09-18
  • 558 odsłon
Gmina Biłgoraj
Gmina Frampol
Gmina Tarnogród
Gmina Biszcza
Gmina Aleksandrów
Gmina Goraj
Gmina Łukowa
Gmina Obsza
Gmina Księżpol
Gmina Turobin
Gmina Potok Górny
Gmina Radecznica
Gmina Tereszpol

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Publikacja opracowana przez LGD "Ziemia Biłgorajska", Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi